Advokátní úschova

Advokátní úschova

Jde o úschovu peněz, ale i cenných papírů, kterou poskytuje na své jméno advokát, a to pomocí zvláštního účtu označeného právě jako advokátní úschova. Je poskytována na základě písemné smlouvy o úschově, popřípadě smlouvy svěřenské, kde jsou ustanoveny práva a povinnosti všech zúčastněných stran. Výše odměny nepodléhá žádnému tarifu, tudíž záleží na domluvě mezi advokátem a klientem. Nejčastěji se cena pohybuje od 3 000 Kč cca do 20 000 Kč, dle výše částky určené k úschově. Například za úschovu 5 milionů Kč si advokát obvykle řekne cca 3 000 až 8 000 Kč, u notáře je cena za úschovu stejné částky financí fixní, tedy 13 600 Kč.  Advokátní úschova je zpravidla realizována při koupi či prodeji nemovitosti, kde se tímto kupující zaručuje prodávajícímu, že dostane za svou nemovitost zaplaceno stanovenou kupní cenu, jakmile budou vlastnická práva převedena do katastru nemovitostí. Při splnění všech podmínek je advokát povinen prodávajícímu uschovanou částku financí vyplatit.

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

Související články

Kolik zaplatíte za advokátní úschovu?

Téma: FAQ

Odměny za advokátní úschovu se rozdělují do několika kategorií podle výše uschované finanční částky. Jaké tyto kategorie jsou?

Přečíst článek

Jak na prodej nemovitosti?

Téma: Home staging Rezervační smlouva na nemovitost Katastr nemovitostí Prodej nemovitosti Výpis z katastru nemovitostí List vlastnictví (LV)

Ceny nemovitostí stoupají, hlavně v Praze a okolí. Také už jste přemýšleli, že na té svojí zkusíte vydělat prodejem? Pokud ano, nebo se o tuto problematiku zajímáte z jiného důvodu, pak čtěte dále. Tento článek je určený přesně pro vás.

Přečíst článek

Proč využít advokátní úschovu

Téma: Notářská úschova Bankovní úschova Úschova u realitní kanceláře Převod nemovitosti

Při převodu nemovitosti operují obě smluvní strany s vysokými částkami. Kromě sepsání kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru je důležité dbát zvýšené opatrnosti i při převodu částky za nemovitost. Přečtěte si o tom více.

Přečíst článek

Jak na převod nemovitosti?

Téma: Kupní smlouva na nemovitost Přepis nemovitosti Převod nemovitosti Katastr nemovitostí Dědická daň Darovací smlouva na nemovitost Daň z nabytí nemovitosti

Převod nemovitosti je poměrně komplikovaný proces, který vyžaduje vysokou míru pozornosti. Jaké jsou jednotlivé kroky převodu nemovitosti a s jakými problémy se můžete setkat? Dozvíte se tady.

Přečíst článek

Jak na vklad do katastru nemovitostí?

Téma: Katastr nemovitostí Vlastnické právo Katastrální mapa

Už máte kupce pro svou nemovitost, domluvenou cenu i sepsanou smlouvu? Na řadě je zápis do katastru nemovitostí. Jak zápis do katastru probíhá a na co byste si měli dát pozor?

Přečíst článek