Notářská úschova

Notářská úschova

Jde o úschovu finančních prostředků nebo listin, která je zprostředkována notářem registrovaným u Notářské komory, a to pomocí zvláštního účtu, na kterém je předmět úschovy umístěn. Odměna notáře za tuto službu je tarifována dle výše uschovaných financí nebo hodnoty cenného papíru či jiné listiny. Obvykle se cena za notářskou úschovu pohybuje mezi 1 000 až 30 000 Kč, dle výše peněžité částky určené k úschově. Například za úschovu 5 milionů Kč notář požaduje 13 600 Kč. Notářská úschova je nejčastěji využívána pro úschovu závětí nebo při koupi či prodeji nemovitosti, kde se tímto kupující zaručuje prodávajícímu, že dostane za svou nemovitost zaplaceno stanovenou kupní cenu, jakmile budou vlastnická práva převedena do katastru nemovitostí. Za notářskou úschovu ručí stát.

Prodáváte nemovitost?

Nechte si od nás doporučit osvědčeného makléře, opravdového specialitu
v oboru, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě.

Vybíráme z 11 737 realitních makléřů z celé ČR  . Doporučíme vám pouze ty kvalitní, s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

Související články

Proč využít advokátní úschovu

Téma: Advokátní úschova Bankovní úschova Úschova u realitní kanceláře Převod nemovitosti

Při převodu nemovitosti operují obě smluvní strany s vysokými částkami. Kromě sepsání kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru je důležité dbát zvýšené opatrnosti i při převodu částky za nemovitost. Přečtěte si o tom více.

Přečíst článek